13 Ocak 2020 Pazartesi

Hipnozdan Kurtaran Esmalar


Hipnoz, psikolojiye göre, telkine yatkınlık gösteren bir tür yapay uyku veya uyku-uyanıklık arası haldir. Terimi ilk kullanan, Yunan mitolojisindeki uyku ilahının adından (Χυπνος) esinlenen İskoç hekim S. James Braid’dir (1795-1860). İlk zamanlar sihirbazlık ya da büyücülüğün bir dalı gibi görülen hipnotizma bilim çevrelerince önceleri mesmerist bir uygulama sanılarak aşağılanmışsa da, 19. yüzyılın sonlarında kimi psikoloji çevrelerinin, özellikle Salpetrier ve Nancy ekollerinin reddetmek yerine fenomene bilimsel araştırıcılıkla yaklaşıp, fenomeni bilimsel deneylerle sistemli bir şekilde incelemesi sonucunda, hipnoz bilim alanındaki yerini almıştır.Hipnoz ve etkilerinden korunma yolları var mıdır?

Hipnozun her türlüsüne düşmüş kişi ister kendisi için ister bir başkası için şu Esmaları okuyarak kendisini veya başkalarını hipnoz halinden çıkartır. Normale çevirir. O Esmalar şunlardır:

“RAHMAN MELİK FETTAH”

Bu üç Esmayı başına ya veya el eki olmadan 50-100 kadar okuması hipnoz halinden kişiyi kurtarır. Başkası için okunacaksa o niyetle okunursa başkasına da yardımcı olur.

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only