21 Temmuz 2019 Pazar

Yunus Frekansının Tedavi Ettiği Hastalıklar


Erkeklerde cinsel işlev bozukluğu

Sinüzit

Disk kayması

İkincil çiçek

Hapşırma

Boğaz ağrısı

Mide hastalıkları

Strep virüsü (Streptokok farenjiti ya da strep boğaz ağrısı “grup A streptokok” denilen bakteriden kaynaklanan bir hastalıktır. Streptokok farenjiti boğazı ve bademcikleri etkiler. Bademcikler, ağzın arka tarafında, boğazda yer alan iki bezedir. Streptokok farenjiti ses tellerini de (larenks) etkileyebilir. Yaygın semptomları arasında ateş, boğaz ağrısı (boğaz yanması olarak da bilinir), ve boyundaki (lenf düğümü adı verilen) bezelerde şişik yer alır. Streptokok farenjiti çocuklardaki boğaz ağrılarının %37’sinin nedenidir) ve enfeksiyonuna iyi gelir.

Arpacık

İkincil tetanos

Tonsilit (Tonsilit veya anjin, boğazın iki yanında bulunan tonsil ya da bademcik adı verilen dokuların iltihaplanması hastalığıdır. Hastalığın üç farklı tipi bulunur: “akut”, “subakut” ve “kronik”. Akut olanı, bakteri ya da virüs yoluyla bulaşabilir. Subakut olan türü, Actinomyces bakterisinden ortaya çıkar ve 3 haftadan 3 aya kadar bir dönemde etkili olur. Kronik olan ise tedavi edilmezse çok uzun süre boyunca etkili olur ve hemen hemen daima bakterilerle bulaşır.)Diş ağrısı

Tüberküloz

Ülser genel

Vitiligo

Üretrit

İdrar yolu enfeksiyonları

Siğiller Genel

Parazitler Genel

Perikardit (Perikardit, kalbi kuşatan kese biçimindeki zarın iltihaplanmasıdır. Kalbin, fiziksel travmaya uğramasından, virüs ve bakteri enfeksiyonlarından, kalp krizinden (miyokard infarktüsü), romatizma kökenli kalp iltihabından ve bilinmeyen birçok nedenden kaynaklanabilen perikarditin (kalp dış zarı iltihabı da denir) başlıca belirtileri arasında ağrı, anormal kalp sesleri ve elektrokardiyogramdaki (EKG) değişiklikler sayılabilir. Bilinen tek tedavisi 6-8 hafta yatak istirahati ve 4 saat arayla ya da düzenli olarak Aspirin kullanımıdır. (şimdilik) Tekrarlama riski yüksek olan bir hastalıktır.)

Peritonit (Peritonit ya da peritonitis, karın zarının iltihaplanması neticesinde oluşan bir hastalıktır. Hastalığın belirtileri arasında ateş, karın ağrısı, karında hassasiyet ve öksürme vardır.)

İkincil boğmaca

Farenjit

Plörezi (Plörezi veya Plöral efüzyon, akciğerleri çepeçevre saran zarların arasında sıvı toplanmasıyla sonuçlanan hastalıkların genel ismidir. Halk arasında zatülcenp adıyla bilinir. Her yaştan insanda görülebilir. Tüberkülozdan kansere, kalp yetersizliğinden romatizmal hastalıklara kadar 50’den fazla nedeni vardır. ABD’de yılda 1 milyon kişide plörezi tanısı konduğu istatistiklerle saptanmıştır. Ülkemizde de çok görülen akciğer hastalıklarından biri olan plörezinin nedenleri içinde gençlerde tüberküloz, yaşlılarda ise kanser ve kalp yetersizliği ilk sıralarda gelir. Zatürenin neden olduğu plörezilere ise her yaşta rastlanabilir.)

Zatürre genel

Polip genel (Polip (tıp): sindirim kanalı boşluğu içinde görülen doku kabarıklığı. Bazı hallerde kansere dönüşebilir. Kalınbağırsakta daha sık olur. Teşhis ve tedavisi endoskopi yöntemiyle yapılan, çıkarılarak kanserleşme tehlikesi önlenen polipler, bütün sindirim kanalı boyunca en çok bağırsaklarda rastlanan lezyonlar olarak kabul edilir.)

İrin akması

Rinit (Alerjik rinit Türkiye’de bilinen adıyla Saman nezlesi, burun solunum yollarında meydana gelen alerjik bir iltihaptır.[1] Polen, toz ve hayvan tüyü (dökülen cilt ve saç parçacıkları) gibi nesneler bunlara alerjisi olan kişiler tarafından solunduğu zaman ortaya çıkar. Olgulara boğaz kaşıntısı veya geniz akıntısı eşlik edebilir.)

Kızıl hastalığı (Kızıl özellikle 3-7 yaş aralığında ki çocuklarda görülen bakteriyel bir enfeksiyon hastalığıdır. Adını genelde hastanın vücudunda, özellikle dil, yüz, koltuk altları ve kasık bölgesinde kırmızı lekeler oluşturmasından alır. Ancak bu lekelerin hiç oluşmadığı enfeksiyonlar da görülür. Yetişkin yaşlarda da hastalığa yakalanmak mümkündür.)

Kızamık

Menieres hastalığı

Üçüncül menenjit

Adet sorunları

Üçüncül kabakulak

Nefrit (böbrek iltihabı)

Sinir bozuklukları, Nöropati (Nöropati nöronlarının hasarını tarif eden tıbbi terim. Çevresel sinir sistemi nöronlarını tutmakla beraber, bazı kaynaklara göre kraniyal sinirlerin hasarı da bir nöropatidir)

Orşit (Testis iltihabı)

Yumurtalık bozuklukları

Akut ağrılar

Pankreas yetmezliği

Fıtık

Gut (Gut (ayak baş parmağını da kapsadığında podagra olarak bilinir), ayırt edici özelliği tekrarlayan akut enflamatuvar artrit—kırmızı renkli, hassas, sıcak, eklem şişliği— olan bir tıbbi durumdur. En sık etkilenen bölge, ayak başparmağının tabanındaki tarak kemiği-parmak kemiği eklemidir (vakaların yaklaşık %50’si). Bununla birlikte kireçlenme, böbrek taşı veya ürat nefropati.şeklinde de var olabilir. Gutun sebebi kanda ürik asit düzeylerinin yükselmesidir. Ürik asit kristalleşir ve kristaller eklemlerde, tendonlarda ve çevre dokularda birikir.)

Safra taşları

İdrarda kum, çakıl

Halüsinasyonlar

Graves hastalığı ve Guatr

Ağız kokusu

Saman nezlesi

Parazitler nedeniyle baş ağrısı

Kalp tonik

Kronik mide ekşimesi

Hepatit genel

Hemoroit

Kalça ağrısı

Ses kısıklığı

Hipertansiyon

Hidrosel (Testislerde sıvı birikmesi)

Kısırlık

Kolon sorunları

Diz eklem ağrıları

Kaşıntı

Böbrek taşları

Bağırsak iltihabı

Karaciğer büyümesi

Lumbago

Epilepsi

Özofagus

Göz hastalıkları

Göz glokom

Myom

Kırıklarda şifa

Servisit (Rahim ağzı enfeksiyonları)

Kolik

Mantar genel

Kabızlık

Crohn hastalığı (Crohn hastalığı (Latince enterocolitis regionalis), kronik ve iltihabi bir bağırsak hastalığıdır. Ağızdan anüse kadar sindirim sisteminin herhangi bir bölümünde ya da aynı anda birkaç farklı bölümünde aralıklı iltihaplar ile kendinı gösterir. Bulaşıcı olduğu kanıtlanamamıştır. Bir diğer kronik iltihabi bağırsak hastalığı olan ülseratif kolit ile beraber bu grubun ana öğelerini oluştururlar. Her yıl 100.000 kişiden 5-7’si bu hastalığa yakalanır. Sıklığı kuzeye gidildikçe artar. Onlu, yirmili yaşlarda ve 45 ile 65 yaşları arasında daha çok görülmektedir. Ancak her yaş grubundan insan bu hastalığa yakalanabilir.)

Kronik sistit

Sağırlık

Diş enfeksiyon

Diyabet 1 ve 2

Dispepsi (Dispepsi, karındaki devamlı ağrıdır. Devamlı ağrıya ilaveten hazımsızlık ve mide ekşimesi de vardır. Fonksiyonel dispepsinin görünen bir nedeni yoktur)

Saç dökülmesi

Alerjiler

Anevrizma

Damar sertliği

Amenore (Amenore, üretken çağdaki kadınların adet görmemesi durumudur)

Anjin

İştah eksikliği

Artrit

Bronşit

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only