7 Haziran 2019 Cuma

Beyin Program Dili Nasıl Çalışıyor


Beyin Program Dili 


İnsan beyni programlama cihazımızdır. Beynin program cihazımız olduğunu nasıl anlarız? Bu asılda gözümüz önünde olandır. Kişi her yaptığı hareketle bunu idraki basittir. Bir gün lezzetli bir şey yiyip bu yediğimizden kilomuz artış gösteriyorsa beyin burada yeni program komutları almış demektir.

Kilo sabit durumda birden keyifle artışı beyinde yeni komut alarak anlaşılır. Bu alınan miktarın korunması çağrışımıdır. Zira yenilen keyifli ve lezzetlidir. Alınan kalori ve kilo korunması gerekir. Biraz daha incelersek:

Kilonuz 65 idi. Yediğiniz size örneğin bir kilo kattı. 66 oldunuz. Artık beyin 66 kiloyu korumaya çalışacaktır. Bunun için kilonuz 66 altına ineceği zaman acıkma gibi hislerle sizi o kiloyu tekrar aldırmaya çalışacaktır. 66’yı tamam etmediğinizde halsizlikten tutun her tecrübe size sarkacaktır. Zira beyin 66 kiloya şartlanmıştır. Bunun için elinden geleni yapacaktır.

Böyle bir devasa beyin cihazı ile uğraşmanız zordur. Komutu keyifle yiyerek siz verdiniz zaten. Beyin ise bunu komut yani emir olarak aldı. Sizin istekleriniz doğrultusunda ise hareket geçti.

Bu programı iptal edip kilo vermeniz nasıl gerçekleşecek? İşiniz cidden zor. Keyifle kilo verme duyusunu beyine iletebilirseniz beyin tekrar harekete geçer. Evvelki konuma ait kiloya geri dönmek için size sunular sunar. Zorlar. İştah keser. Vesaire…

Kod - Frekans Üretme Teknikleri

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only