1 Mayıs 2019 Çarşamba

Zaman Tünelinde Bilim Gezintisi


Zaman tüneli denildiğinde en ilgi çeken konulardan birisi olur. Zamanda ileri geri yolculuklar yapmak, gerekirse zamana müdahale etmek. Fikri bile insanı mest etmeye yetiyor. Aslında insan içinde var olana iştiyak duyuyor. Bir hayale değil. Aya yolculuk romanı yüz sene sonra aynen yazıldığı gibi yaşandı. Sebebi olabilir miydi? Jules Verne görerek mi yazdı. Yoksa umutlarını mı? Veya hayallerini mi? Adı ne olursa olsun yazdığında geçmiş ve geleceğe sinyaller gönderdi. Göğün zaman tünelinde oynamalar yapmıştı. Bilerek yapmadığı muhakkaktır. Ama zamanlaması gökteki zaman tünelini olumlu yönde harekete geçirdi.

Jules Verne bunu nasıl becerdi?

Biruni keşfi periyot sistemi ile bunu gösterelim.

Kuran da yazmak, kaleme almak Akrep Burcu 8 derecede olduğu görülür. Jules Verne 1865 senelerinde bu romanı yayınlanmıştır. Bakınız Akrep Burcu, Yengeç ve Balık Burcu ile üçgen açı yapar. AKREP YÖNETİCİSİ Mars’tır. Yengeç yöneticisi de Ay. Yengeç burcunda o dönem Mars ve Uranüs’ü görüyoruz. Akrep sekiz derece üçgen açı alıyor. Burçların yönetici gezegenlerini ele aldığımızda Ay ve Mars (Plüton bu sistemde ele alınmaz) gündüz periyot listesinde ilk yaş limiti 36’dır. 1865 ve 36 eklenirse 1901 senesi görülür. 1901 yılında, “Numara 6” adlı zeplinin Paris semalarında Saint Cloud Parkında tur atmıştır!

Havacılık tarihi, insanlığın ilk günlerindeki ilkel uçuş denemeleri ve 17 Aralık 1903’te Wright Kardeşlerin ilk havadan ağır motorlu uçuşu yapması da dahil olmak üzere insanlı uçuşun gelişiminin tamamıdır. Bu senelerde görülmektedir. Sayfa kapasitesinden hepsini açıklamak okunmayı zorlaştıracaktır.

Akrep burcu aynı zamanda Balık burcu ile de üçgen yaptığını belirtmiştik. Yazar, kaleme alır Akrep Burcu sekiz derece ise büyük ihtimal Balık burcunda bir gezegen hareketi vardır. Balık yöneticisi Jüpiter’dir. Bu periyotlarda NEPTÜN kullanılmaz. Akrep Mars, Balık Jüpiter ise; Mars Jüpiter yaşlarından gece periyotlarında 98 eder. 1865 senesine elenirse 1963 senesi karşımıza çıkar.

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only