1 Mayıs 2019 Çarşamba

Timüs Bezi Frekansı ve Esmaları


Timüs bezi nasıl uyarılır?

Timüs bezi bağışıklık sisteminin merkezidir bütün bağışıklık sistemi buradan yönetilir. Timüs bezi ne kadar çok titreşirse kişinin bağışıklık sistemi o kadar çok sağlam olur.

Timüs bezinde meydana gelecek titreşimlerin sıklığı kişinin genç ve sağlıklı yaşamasında paralellik gösterir. Yani Timüs bezi ne kadar çok titrerse kişi o kadar genç ve sağlıklı yaşar.

Dr. John Diamond “Yaşam Enerjisi” (Life Energy) adlı kitabında timüsün vücutta yaşam enerjisini kontrol ettiğini vurguluyor. Timüs bezi sıklıkla titreşen kişiler uzun ve sağlıklı yaşıyor. Üstelik alerji seviyeleri azalıyor, enerjileri yükseliyor ve hayata daha olumlu bakıyorlar.

Yoga çalışmalarında birçok duruş bu noktayı çalıştırma amaçlı. Timüsle ne kadar önce tanışsak o kadar iyi, yoksa yaşla birlikte geriliyor ve fazla stresli durumlara maruz kalındığında görevini yapamaz hale gelebiliyor, bu da bünyenin çökmesi demek oluyor.

Çok yerde timüs olan yere tık tık vurmanın bu organı harekete geçirdiği işlenmektedir. Yine dili damağa yapıştırmak bile timüsü harekete geçirir.
Bu kadar yönteme rağmen neden timüs üzerinde çalışılmıyor?

Bunun cevabından ziyade timüsün dolu dolu hareket etmesini sağlamak için esmaların gizemli etkilerine başvurabiliriz. Günde bir defa belirtilen esmalar okunursa gün boyu timüs hareket halinde olacaktır. Okunması gereken esmalar şunlardır:

100 “ŞAFİ” ve peşinden 100 “MELİK BAKİ”.
Çok tuhaf şekilde timüs titreşmeye başlayacaktır. Sanki sizinle konuşur gibi.
Esmalar ve Frekansları kitabından…

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only