1 Mayıs 2019 Çarşamba

Sayılarla Beyne Bilgi Yükleme


Kabala ilmi ile şifa nasıl yapılır?

Kabala ismini verdiğim bu sistemin birçok alanda kullanımı mevcuttur. Astroloji, Numeroloji, Simya bunlardan yalnızca bazılarıdır. Kitabın içeriği sayıların insan beyninde olan işleyişidir.

Sayılar Beyinin Bilgi İşlem Çözücüsüdür. Beyin devasa bir kompüter olmasına rağmen gerekli devrelerini yardım almadan açamaz. Bu yardımların biri sayılardır.

Her sayı beyne göre bilgi taşır. Asılda sayılar bilgiyi taşımaz. Dış görünüm sayıların beyine bilgi aktardığı gibi gözlemlenebilir. Lakin özde beyin sayılarla kendi devrelerini açar. Bilgi akışını başlatır.

Beyin uykudadır

Beyin özellikleri kaba misal bilgisayara benzer. Formatı atılmamış bir bilgisayarın hükmü bilindiği üzere herhangi bir işlemi söz konusu değildir. Format atıldığında da tam olarak kapasitesini kullanamaz. Format sonrası yüklenen program ve yazılımlarla bilgisayarın özellikleri artar.

İnsan yeni doğduğunda format atılmamış bilgisayar gibidir. Ebeveyn eliyle bu format atılır. Şekillendirilir.

İnsan nasıl yetiştirilirse yetiştirilsin beyninin devasa özelliklerinin binde birini bile aktif edemez. Okul benzeri eğitimlerle az bir kısmı devreye girer.

Ergenliğe geçişte insan nefsinin elinde olur. Onu idare etmek yönlendirmek zorlaşır. Bu durum artık kendisini yetiştirebileceğinin zamanının geldiği sinyalleridir. Beyninin özelliklerini açma olayı kola olmasa gerektir. Zira beyin bugün ne kadar biliniyor?

Eğitimi ile beyninin özelliklerini açamayan kişi diyebilir miyiz nefsinin elinde oyuncaktır?

Yaşadığımız çevreye uyum sağlayamazsak orada kaybolur veya benzeri durum yaşamaz mıyız?

Beyinde kişinin çevresidir. Giydiği bir elbisedir. İnsan giydiği elbiseyi göremezse neye benzediğini anlayamaz. Göremediği elbisenin düğmesini ilikleyemez.

Sayı beyin ilişkisi

Beyin kendisini insan doğar doğmaz uyutmuştur. Bir ilahi takdir mi? Yoksa imtihan mı? Hangisi olursa olsun dünya ve yaşamı bu devrelerin nasıl açılacağını öğretiyor. Nasıl?

Herhangi bir yere baktığımızda çoğu zaman beynimiz bize geçmişle ilgili görüntüler verir veyahut tuhaf daha yaşamadığımız duyu ya da görüntüler sunar.

Baktığımız yer beynimizde neden böyle bir gereksinime gerek gördü?

Eşya, isim, esmalar, kelimeler, görüntüler beyinde bir yerlere çağrışım yaptığı açıkça görülüyor. Peki böyle durumlarda ilham gelmiyor mu? Geliyor. O zaman beynin devrelerini açan unsurları tespit etmemiz gerek. Aksi halde O, açılmayı bekleyen devasa organ eğitilmezse bizi kendi elleriyle yok edecektir. Dersiniz nefsin elinde yok oluş gibi mi?

Beynin algı dili bilinmediğinde nasıl bizi yok edebilir?

Sigarayı bırakacağım diyen birisini daha çok sigara içmesi gibi. Zayıflayacağım diyen birisinin daha çok iştahı açılması gibi. Yolda acaba terslik olmasın diye tedbir alan adamın başına gelen ani terslikler gibi. Dilini bilemediğiniz birisine dert mi anlatıyorsunuz?

Formülleriyle Kabala kitabı sizi bilinmeyen evrelere götürüyor. Beynin sayı dilini ve formüllerini anlatıyor. Siz hala sipariş vermediniz mi?

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only