1 Mayıs 2019 Çarşamba

Piramitlerde Sırlar


Keops Piramidinde Esrar

Ayn Sin Kaf harflerinin iletişim ile alakalı bazı sırlarından bahis etmiştik . Şimdi de geometri ve altın orantı hesabı ile ayn sin kaf harflerini açacağız .

Ayn Sin Kaf harfleri ebced değeri 230 eder . Ve kaf harfini de ebcedi kebirler toplarsak 181 eder. Bu sayıya 360 eklersek 541 eder. Bu sayıyı miladi seneye çevirirsek 1146 eder .

Şimdi Keops Piramidi tabanı Keops Piramidi’nin gerçek taban kenar uzunluğunun (230http://www.mecazen.com/images/smilies/nokta.gif3465m) 8 katı ya da çevre uzunluğunun iki katı, boylamlar arasındaki 1 dakikalık açının ekvatordaki uzunluğunu vermektedir

Piramitin kenar uzunluğunun, ekvatordaki 1 dakikalık mesafenin 1/8 ine eşit olması ve piramit yüksekliğinin 2 nin 1/8 ine eşit olması korelasyonunu irdelememiz, örneklemeyi evrensel boyutlara taşıdığımızda, dünya ile evrenin ….

Biz şimdi ayn sin kaf harflerinde 230’u gördük .1146 SAYISINI 3 ile çarparsak (piramitler 3 tabanlı size bir şeyler çağrıştırıyor mu?) 3438 sayısı ettiğini görürüz. Yukarıda piramit ile verilen sayı değerinden 27 sayı eksik !

Acaba Piramitleri eksik mi yaptılar . Yoksa piramitlerin o tabanı yanlış mı anlatıldı ? Veya zamanımıza ait olanlar tam ölçemedi mi? Bilen varsa bize de aktarabilir ….

Geometrik olarak Ayn Sin Kaf harfleri bizlere bir şeyler anlatmaktadır . Burada sadece geometri ile matematik ile uğraşanlar için bir formül….

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only