7 Mayıs 2019 Salı

Panik Atak İçin Akupunktur Terapisi


Panik atak, başta panik bozukluk olmak üzere birçok psikiyatrik bozuklukta ve bazı fiziksel hastalıklarda görülen yoğun korku, kaygı, yoğun endişe karışımı bir nöbettir.

Günümüzün değişken, oynak yaşam ortamlarında, yaşam kaygılarının artması, maddi ve manevi kaos ile belirsizlik durumunun yarattığı “hiçlik duygusu”nun çoğalmasıyla paralellik gösteren panik atak, tüm dünyada toplum sağlığını tehdit eder boyuta gelmiş durumdadır.

Uzmanlar tarafından “psikolojik bir sendrom” olarak tarif edilmesine karşın, hasta, çoğunlukla yaşadıklarının gerçekten fiziksel kaynaklı sorunlar olduğunu ama kimsenin hastalığının gerçek sebebini bulamadığını düşünmektedir. Doktorların hastanın durumuna “psikolojik” tanısı koymasının ardından, bu sefer de bilinçsiz hasta yakınlarının tavrı hastaya zarar vermektedir. Panik atağın önemsiz bir sorun olduğunun düşünülmesi ve kişiye “hastalık hastası” yakıştırmasının yapılması panik ataklı hastanın durumunu zorlaştırmaktadır.

Kendisini yalnız ve çaresiz hisseden hasta ise kısır döngü içine girmektedir.
ST 27 noktası fPanik Atak tedavileri yanı sıra iktidarsızlık, karın ağrısı ve şişliği, erken boşalma, zor idrara çıkma, düzensiz adet kanamaları, korku, Anksiyete, panik atak, çarpıntı ve uykusuzluk durumlarında kullanılır.

Bu noktaya ait uyarımlar ve esmalarını Esmalarla Akupunktur Terapi kitabında bulabilirsiniz.

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only