16 Mayıs 2019 Perşembe

Göğsün Sinyal Vermesi Ve İnşirah Suresi


İnşirah 1: ‘’ Göğsünü senin için şerhetmedik mi?’’

Ayette geçen neşrah sözünün anlamlarından bazıları ‘’Işık saçmak, ışımak, sinyal vermek, yayın yapmak, bulmacayı çözmek’’ şeklindedir. Burada göğsün yayın yapması konusuna eğilirsek demek göğüs üzerinden insan herhangi bir düşünceyi yayın edebileceği ve tasarruf edebileceği yönündedir. Ama nasıl? Ayet bizlere genel kaide verirken aynı zamanda kişiye özel sırda vermektedir. Bu sırlardan birisi anatomi ilmi diğeri ise Esma'lardır. (Ayetlerin tek anlamı olmadığını bilmek gerekir)

Yöntem asılda basittir. Göğsü genişletmek yani ışımasını sağlamak ve düşünceleri yaymak için (Bu duadır, zira duanın en çabuk yanıt alınacağı işlevdir. Mutlak duaya bir şekilde yanıt anında verilir.) Esma'nın belirlenmesi kişiye has Esma'sının bilinmesi gerekir. Bunun için kişi isim soyadı toplanır. Ayetin ebced değeri ile karşılaştırılır.

Örneğin Ayetin ebced değeri 993 etmektedir. İsim sayıları da 37 olsun. 993 ve 37 sayısının bize gösterdiği hedef Oğlak 6 derecedir. Oğlak 6 dereceye işaret eden Esmayı isim değeri 37 olan kişi okuduğunda okunduğunda kişinin göğsünde ışımalar başlar. Açılır ve genişler. His ve duyularını göğsüne gömen kişi ne anarsa o andığı şeyler karşısına çıkar.

Bilinmeyen yönleriyle KABALA kitabı


Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only