1 Mayıs 2019 Çarşamba

Bilinçaltı Konuşma Dili


Çok enteresandır bilinçaltının konuşma dili. İşte örnekleriyle bilinçaltının konuşma dili:

Hayaller bilinçaltı tarafından algılanır. Ama bu algı bizim bildiğimiz bir algı değildir. Her iki alem arasında olanları o kendi dili ile algılar yada gösterir. Çözmek, yorumlamak için sembollerin anlamlarını bilmek gerekir. Gün içerisinde birçok aklımıza fikir ve görüntüler gelir. Bunlar tanıdığımız bir kişi dahi olabilir. o esna olası olayları bilinçaltı bizlere bu gibi düşler görüntüler vasıtası ile anlatma yoluna gidebilir. Bu gibi görüntülerin ne anlama geldiğini öğrenmek için bize yazınız.

Bilinçaltı bize anlatmak istediklerini her hangi bir tanıdığımızı hayal ettirerek yapabildiği gibi hayvan, eşya, manzara görüntüler ile de anlatmak isteyebilir. Bu görüntülerin bir dili varsa aynı şekilde bizim imge ve hayallerimizde bilinçaltı tarafından algılanacak ve hatta komutlanacaktır? Bilinçaltı zira bunun için var. Hem bize yardımcı olmak bir şeyler anlatmak için hayaller ve semboller gösterebiliyorsa ve bunu bizler için yapıyorsa aynı şekilde bizim imgelerimiz, hayallerimizde onda yerini alacak demektir. Kısaca hayata geçirmek için onu emir almış sayacaktır.

Hayaller iletildiğinde bilinçaltı onu işleme alır. Rabıta gibi birçok görümün temel amacı budur. Saptırılmış olanlar müstesna. Bilinçsiz bir işlem başımıza neler getireceği belli olmaz. Doğru sinyal (hayal) hayatımızda çok güzel değişimler yapabilir. Hıristiyanlarda bu tip görüm yazıları vardır. Peygamberlerin veya azizlerin görümleri onlarca mutlak yerini bulacak, yaşanacak demektir. Yoksa hayal gücü neden yaratılmış olsun? Aya ilk seyahat kitabı bir görümdü. Romanda olduğu gibi yaşandı!

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only