1 Mayıs 2019 Çarşamba

Beynin Işık Hızına Erişmesi


Beynin zamanda gezmesi tur atması ve ışık hızına erişmesi mümkün müdür?

Beynin içerisinde bu yönde gerekli kapasite fazlasıyla bulunmaktadır. Fakat kişisel yaşamın ağırlığı beynin bu işlevini yapmasına engel olur. Uyku burada örnektir. Kişi birkaç salisede neredeyse bir ömür yaşayacak şeyler görür. Sebebi ise beynin yaşam koşullarından uzaklaşmasıdır. Uyanık yaşamda beyin bunu yapamamaktadır.

Uyanık halde beyni ışık hızına çıkartabilir miyiz? Çıkartırsak ne olur? Zaman mekân kalkar. Uzaya ve manevi yolculuğa çıkan kanallar-solucan delikleri açılır.

Bize ne engel oluyor?

Konuyu iyice açıklamakta fayda var. Kişiler aşırı mutlu olduğu zamanlar bile bu hale erişebiliyor. Fakat bilgi olmadığında olanların ne olduğunu fark edemiyor.

Beyin bu hale vardığında hayaller oluşur. Sıkıcı olmayan şekiller, hayaller çok hızlı şekilde geçmeye başlar. Ama kişi orada gördüklerine bilinciyle müdahale eder. Bu müdahale beynin ışık hızına erişmesine mâni olur. Uykuda rüyayı düşünün. Birkaç salisede kat edilen bir hayat vardır. Orada siz buna müdahale edemezsiniz. Zira beyin ışık hızına erişip zaman atlayacaktır. Zamansızlık evresine girecektir. Müdahale ederseniz beyin maddi aleme geri dönmüş olur. Kapılar kapanmış olur.

Uykuda olan bu rüya yakaza (uyku uyanıklık arası) haliyle sonuçlanmasını düşündünüz mü? Yakaza hali tam uyanma esnası olur. Burada kişi her ki alemde vardır. Gözleri açık olmasa da bir göz vardır ki o gözle her şeyi görür idrak eder. Bu hal ile bunu elde edebilen acaba zamansızlık evresinde ne elde eder.

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only