1 Mayıs 2019 Çarşamba

Allah'ın Adl İsmi Esrarı
Adl İsmi Ve Esrarı :

İlk harfi alırız. Ayn harfini. Ebced Değeri 70 eder. 360 sayımızı ( arzın çevrilişi 360 derece ile alakalıdır) buna eklersek 430 eder. Bu sayıyı miladi seneye çevirirsek 1038 eder. Bu sayı bize ne ifade edebilir? Fikri olmayan geçmişi tarar. Sene olarak , sayı olarak vesaire . Adl isminin bilinen manasını bilirsiniz. Kahır ile ilgili okunan Esmalar dan birisidir .Birde şu gözle bakalım:

Mesela Dünya’nın kara delik olması için yarıçapının 9 mm, dolayısıyla yoğunluğunun da 8×1038kg/m3 olması gerekir!

Sayılar bizlere herşeyi anlatıyor .Ayn harfindeki esrar bizlere karadeliklerin nasıl oluşacağına dair bilgiler sunmaktadır .

Dal harfini de bu şekilde hesap ederseniz 364 eder . Bunu miladi sayıya çevirirseniz 974 eder.

LAZER TEDAVİSİNDE KULLANILAN MALZEME DE ÖNEMLİ | 974 YAKLAŞIK 60 BİN LAZER.

Bunu bilim adamları sanırız bilirler ne olduğunu . Karadeliklerle olan ilişkisi nedir acaba .. Lazerin! Her türlü desteğe yoruma burada açığız.

Sanırız birde şöyle bir haber var. Konumuzla da ilgisi var.

Heyerdahl, 1958’de yayımladığı “Aku Aku” adli kitabında, Paskalya Adası’nın çeşitli yerlerindeki platformların üzerinde dikili bulunan (kimileri devrilmiş) 974 adet heykeli tek tek incelediğini belirtiyordu. Yüzlerindeki gururlu ve kaygısız bir ifadeyle bos bos okyanusa bakan bu heykellerin boyu 10-20 metre arasında değişiyordu. Ağırlıkları ise ortalama 50 tondu.

Daha da ilginci kimi heykeller henüz yapım aşamasında, yapıcıları tarafından. bilinmedik bir nedenle ansızın terkedilmistir.

Kısacası yok edilmişlerdi .

Böylece Allah’ın Adl Esma’sının Sırlarına Tanık Oluyoruz. Kuranda yok edilen Ulusların kavimlerin akıbetleri de ve nasıl geldiği başlarına anlatılmaktadır. Tapınılan heykeller kendilerini oluşturanları bile koruyamamıştır! Kim bilir belki de bir ışınlama ile , lazerle karadeliğe yakalanmışlardır! Kim bilir?

Lam harfini de bu şekillerle hesap edersek karşımıza 999 sayısı çıkar. Bu sayı gök katları üs sayısıdır. Bilimsel olarakta uzaydaki boşluğu bildirmektedir:

Boşluğun hayret verici özelliğine devam ettiğimizde, evrenin % 99, 999…’ unun, boşluktan meydana geldiğini görmekteyiz. Sadece atom çekirdekleri ile elektronlar arasındaki devasa boşlukta bulunan virtüel parçacıklarının mevcudiyetleri bile potansiyel olarak korkunç enerjileri saklı tutmaktadır. Bir protonlu çekirdek ve ona en yakın enerji düzeyinde hareket eden bir elektrondan oluşan bir hidrojen atomun da var olan potansiyel durumdaki enerjiyi hesapladığımızda bunun, evrendeki tüm enerjinin bir milyar katına eşit olduğunu görmekteyiz. Başka bir deyişle, John Wheeler’in deyimiyle her bir santimetreküplük boşluktaki enerjinin, meşhur kütle- enerji eşitliğine göre kütle eşdeğerinin 10 üssü 80 ton olduğunu bunun da tüm evrende bilinen maddenin çok, çok üstünde olduğu ifade edilmektedir.

Hem bizlere Hologram evrenleri göstermekte ve Belki de o savunma mekanizmasının nasıl tahrip edildiğini beyan edileceğinin bilimsel metotları verilmektedir. İşte o heykeller yapanlarında akıbeti böylece sanırız ortaya çıkmış oluyor.

Kainat her şekilde Allah’ın ihatası altındadır. Bunun gayrini düşünmek ise imkansızdır . Burada sadece Adl ismi ile yok edilenleri ve karadelikleri görüyor şahit oluyoruz! Bilimin daha çözemediği konuları bizlere, Kuran anlatıyor. Aklımızın bugün alamadıklarını yine Kuran bildiriyor. Ne nedi , paraleli nedir , nerede neyi aramak gerektiğini bizlere Kuran anlatıyor?

Yorum Gönderme

Whatsapp Button works on Mobile Device only